Wednesday, September 14, 2016

Õppeaasta 2016/2017

Alanud õppeaasta toob taas põnevaid tegevusi rahvusvahelise koostöö valdkonnas!


Hispaaniast on juba saabunud Euroopa vabatahtliku teenistuse vabatahtlik, kes jääb kooli- ja kogukonnaelu elavdama kuni järgmise suveni.
Tutvustava artikli leiab kooli kodulehelt.

***

Jätkub Erasmus+ Väärtuste projekt ja algab projekti teine ehk viimane aasta. Juba oktoobri alguses võõrustame partnerriikide õpetajaid ning tutvustame oma kodukoha kaunist loodust. Näitame, kuidas edendada keskkonnaharidust ning õppida õues.
Õpilaste reis selle projekti raames toimub kevadel 2017 ja sihtriigiks on Horvaatia. Seal uurime, kuidas väärtustega tööd teha, kasutades animatsiooni ja filmi võimalusi.

***

Erasmus+ Kaasava hariduse projektil algab samuti teine tegevusaasta. Projekt ise lõpeb aga alles 2018 a kevad-suvel.  Mai 2016 võõrustasime partnerriikide õpilasi-õpetajaid, nüüd on taas meie kord külla minna.
Õpilaste esimene reis toimub hilissügisel Rumeeniasse, kus vaatluse all on muusika abil kaasamine. Kevadhooajale on planeeritud õpilasreisid Itaaliasse ja Türki. Kuna hetkel on olukord Türgis keeruline, siis lõplik otsus selle reisi osas võetakse vastu sügise jooksul.
Õpetajate sporditeemaline koolitus toimub juba novembri lõpul Rootsis.

***

Ka sel õppeaastal on kool saanud rahastuse õpetajate osalemiseks rahvusvahelistel koolitustel. Õppeaasta jooksul on planeeritud 8 inimese väliskoolitus. Osalevad erinevate õppeainete õpetajad (matemaatika, algklassid jm).

****

Alustatakse Nordplus Junior projekti ettevalmistust. Sihtgrupiks oleme valinud gümnaasiumiastme.No comments:

Post a Comment