Erasmus+ Vabatahtlik


"Kus pole puudu tahtest, seal ei tule puudu ka võimalustest” (Hispaania vanasõna)


Alanud õppeaasta tõi meie kooli  vabatahtliku Hispaaniast - Alberto Gonzalez DelaFe’, kes saabus Eestisse Euroopa vabatahtliku teenistuse (EVT) programmi raames. Vabatahtlik Alberto jääb kooli kogu õppeaastaks ning hakkab tegutsema mitte ainult Kuusalu Keskkooli juures, vaid ka laiemalt  - Kuusalu kogukonnas.

Alberto_tsitre_sept16.jpg


Alberto on  hariduselt merebioloog, tal on magistrikraad Aquaculture (e.k. Vesiviljelus) erialal. Oma tugevamateks valdkondadeks peab bioloogiat ning geoloogiat. Lisaks on Alberto  läbinud pedagoogika õppekava.
Talle meeldib reisida, kohtuda uute inimestega ja tutvuda teiste kultuuriruumidega. Olles pärit Kanaari saartelt Las Palmasest, eelistab ta pigem soojemat kliimat, kuid Eestisse tõi teda muuhulgas ka põnevus näha ning kogeda põhjamaist talve.


Õpingute kõrvalt on ta 8 aastat töötanud eraõpetajana ning andnud matemaatika ja keemia tunde. Samuti on tal õigus  õpetada hispaania keelt võõrkeelena (õpetaja kutsetunnistus)

Varem on ta  Erasmus - programmi kaudu töötanud Prantsusmaal La Rochelle’ akvaariumis. Alberto on vabatahtlikuna osalenud laste ja noorte keskkonnahariduse programmide juures. Ta on töötanud immigrantidega ning õpetanud riskigruppi kuuluvaid lapsi ja noori.

0002.jpg


Alberto  soovib  jätkata õpinguid ning töötada edaspidi õpetajana. Seepärast valis ta teadlikult Kuusalu Keskkooli, kui otsis üle-euroopalisest andmebaasist EVT võimalust. Nimelt on Kuusalu kool üks vähestest organisatsioonidest, kus saab EVT läbi viia koolis ja tutvuda seeläbi lähemalt Eesti? hariduskorraldusega. Aasta pärast, naastes Hispaaniassse  ning otsides tööd õpetajana, on tema vabatahtliku teenistuse ajal saadud kogemused igati  kasuks ning annavad talle eelise tööturul .


Alberto on hästi usin eesti keele õppija. Juba kõlavad tema suust esimesed eestikeelsed väljendid ja pikemad lausedki. Ta on suhtlemisaldis ja avatud, just selline nagu meie, põhjamaalased, hispaanlasi ette kujutame. Alberto räägib hispaania ja inglise keelt, natuke prantsuse ja õige pisut norra keelt.


Oleme juba kavandanud esimesi tegevusi, sealhulgas hispaania keele õpetamist. Alberto alustab keeletundidega Kuusalu Keskkoolis - õpilastele ning Kuusalu Noortekeskuse ruumides   - täiskasvanutele.


Ja veel, Alberto soovib väga leida siinviibimise ajaks (september-mai/ juuni) tuba või väiksemat korterit. Hea inimene, kui su elamises on vaba pinda ja  soovid aidata kaasa Vabatahtliku teenistuse programmi edukale läbiviimisele ning õppida lisaväärtusena hispaania keelt, võta ühendust!


0001.jpg


Projekti koordineerivad arendusjuht Jana Tikerpuu (e-post: jana/at/kuusalu.edu.ee, telefon 522 1147) ning matemaatikaõpetaja Tiina Bender (e-post: tiinabender/at/gmail.com).

Albertol valmis eesti-hispaania vestmik ja see asub kooliraamatukogus:
Artikkel Sõnumitoojas
---------------------------------------------------------------------------------------


Projekti toetab SA Archimedes noorteagentuur Erasmus+ programmist


Archimedes_tava.pngEU flag-Erasmus+_vect_POS.jpg


Euroopa vabatahtlik teenistus (EVT) on noore võimalus kogeda vabatahtlikuna töötamist mõnes Euroopa riigis just temale huvipakkuval alal ning tutvuda selle riigi keele, inimeste ja kultuuriga. EVT mõju-uuringud näitavad, et vabatahtlikus tegevuses osalemine parandab võõrkeele- ja kultuuridevahelise suhtluse oskusi, arendab noortes solidaarsusest, rikastab kogukonda, aitab avastada tulevikuvõimalusi ja palju muud. Organisatsioonidele pakub EVT võimalust  kaasata enda igapäevatöösse välisriigist tulevaid vabatahtlikke, toetades seejuures noorte igakülgset arengut ning tuues samas oma organisatsiooni uusi ideid, energiat ja töömeetodeid.” (SA Archimedes, Euroopa Noored)


Euroopa vabatahtliku teenistuse reklaamklippProgrammi lisainfo: http://euroopa.noored.ee/rahastus/euroopa-vabatahtlik-teenistus/No comments:

Post a Comment